Levná sedací souprava
Levná sedací souprava

Dominantou každého obývacího pokoje je sedací souprava, která by měla s daným interiérem ladit a vytvářet tak na pohled harmonický celek. Právě obývací pokoj je nejdůležitějším místem v celé domácnosti, jehož úkolem je sdružovat rodinu pohromadě. Námi zvolená pohovka by měla být nejen přitažlivá na pohled, ale především dostatečně prostorná a pohodlná. Vybrat tu pravou není úkol na deset minut – chce to pečlivý výběr a svědomité rozhodování. Uvažujete o koupi nové sedací soupravy, která by vám nabídla vytoužený komfort a zároveň dodala postrádaný šmrnc vašemu obýváku? Pak si nenechte ujít následující řádky!

2+1 rada pro správný výběr sedací soupravy

Uvažujete-li nad pořízením nové pohovky, ale nevíte si rady s výběrem či máte strach, že se v pestré nabídce jednoduše ztratíte, pak je dnešní článek určený právě vám.

Rada první: Velikost hraje nejdůležitější roli

U sedací soupravy je nejdůležitějším kritériem její velikost. Přizpůsobte svůj výběr nejen rozměrovým dispozicím vašeho obýváku, ale myslete i na pohodlí každého člena rodiny či případné návštěvy. Máte-li menší interiér, nezahlcujte jej zbytečně rohovou sedací soupravou, která je na prostor hodně náročná. Raději vsaďte na klasiku, kterou můžete doplnit o jedno či dvě křesla. Naopak pro větší a rozměrově prostornější obývací pokoje je vhodnou volbou sedačka ve tvaru U, která příjemně zútulní daný interiér a nabídne neskutečný komfort.

Rada druhá: Potah přizpůsobte vkusu i rodině

Dalším důležitým bodem při výběru sedačky je její potah. V tomto případě radíme dobře zvážit výběr a brát přitom ohled nejen na váš vkus, ale i členy vaší domácnosti. Kožené sedačky sice působí elegantně, draze a interiéru dodají neskutečný šmrnc, ale pokud máte mazlíčky nebo malé děti, raději na ně zapomeňte. Velmi pěkně vypadají i pohovky čalouněné, kde můžete vybírat z pestré palety odstínů.

Rada třetí: Praktická stránka

Když už pořizujete novou pohovku, zamyslete se i nad její praktickou stránkou. Vůbec nebude na škodu, bude-li součástí sedačky úložný prostor, který můžete využít k uložení sezonního oblečení nebo věcí, které nemusí být cizím lidem na očích. V případě, že často míváte návštěvy zdržující se přes noc, zvažte, zda by nebylo od věci, aby se vámi vybraný model nedal proměnit v komfortní lůžko. Vyřešíte tak otázku spaní pro hosty.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *