Vánoce milujeme a celý rok se na ně těšíme. Pečení cukroví, zdobení stromečku, smažení kapra, rozbalování dárků – to se nám moc líbí stejně jako krásné vánoční osvětlení. Jak vůbec tradice zdobení stromečku začala? Tento zvyk k nám přišel z Německa, díky německému reformátorovi Martinu Lutherovi. V roce 1513, když se vrátil domů v předvečer Vánoc, byl Luther fascinován a nadšený krásou hvězd, která pokrývala nebeskou klenbu tak hustě, že se zdálo, jako by stromy zdobily jiskry hvězd. V domě položil na stůl jehličnan, který ozdobil svíčkami a položil hvězdu na vrchol se vzpomínkou na Betlémskou hvězdu, ukazující cestu k jeskyni, kde se narodil Ježíš.

Duch Vánoc – vánoční osvětlení a dekorace

Chcete-li vytvořit tu pravou vánoční náladu a přivést ducha Vánoc do domu, můžete ozdobit okna. Dekorace oken nezahrnuje interiér místnosti, nevyžaduje další prostor. Ale bude to ideální „plátno“ pro realizaci vašich kreativních nápadů. Tradičně jsme zvyklí vidět vánoční osvětlení a dekorace všude kde je to možné a na okenice se někdy zapomíná. Kromě samolepek lze použít krajky nebo ubrousky. Vytvořte si krásné vzory, nebo krajkové sněhové vločky, hvězdy a anděly. Taková dekorace nikomu neunikne.

Vánoční věnec na dveře

Zejména venkov září o Vánocích všemi barvami. Lidé zdobí stromy, ploty, střechy a nezapomínají ani na věnec. Zelená, stříbrná, červená se nádherně vyjímá ve světle LED svíček. Doplňte věnec ozdobami – koulemi, sušenými kvítky a dalšími malými věcmi, které přinesou výzdobě individualitu. Když hovoříme o barvě osvětlení, pak je to věc chuti. Někdo upřednostňuje zlatou záři, někdo zvolí červené, zelené světlo a někdo jiný modré nebo jasně bílé. Univerzální jsou girlandy s vícebarevnými LED žárovkami, které střídavě svítí v různých barvách.

Vánoční výzdoba inspirace!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *